Seksiyonel Kapı Servisi

Seksiyonel Kapı Servisi

Seksiyonel kapılar denildiği zaman fabrikalar, iş yerleri, otoparklar ve depo girişleri için tasarlanmış kapılar akla gelir. Bu kapılar aynı zamanda malzeme girişi ve çıkışı işlemlerinde kullanıcılara kolaylıklar sağlar. Ayrıca uzun ve geniş araçların rahat bir şekilde giriş çıkışını sağlar. Bu yüzden seksiyonel kapı servisi ihtiyacı da ortaya çıkıyor.

Bu kapıların üretimine baktığımız zaman çelik olan poliüretan dolgulu sandviç panellerden üretiliyor. Ayrıca en üst düzeyde enerji tasarrufu ve güvenlik sistemi sağlar. Sağlamlıklarını da şeffaf olan pleksiglas ürününden imal edilmesidir. Ayrıca içeriden dışarıyı ve dışarıdan içeriyi göstermesi yönünden farklı bir tasarım ortaya çıkarıyor. Bu yüzden seksiyonel kapı sistemleri genelde showroom ve AVM giriş çıkışlarında çokça kullanılmaktadır.

Özelliklerine baktığımız zaman tavan kısmına doğru açılması iç alanda az yer kaplamasını sağlıyor. İç mekanlarda fazla alan kaplamamasından dolayı en çok tercih edilen otomatik kapı sistemleri arasında yer alıyor. Seksiyonel kapı sistemleri, tavan yüksekliği ile kapı üst kotu arasındaki boşluğunu en iyi şekilde kullanır. Bu sayede güzel bir şekilde yan raylar içerisinde kayarak çalışma sistemini uygular.Yapılan monte işlemlerinde bu oluşan boşluğun mesafesine uygun olarak değişik şekillerde montaj işlemi yapılabilir.

Seksiyonel Kapı Detayları

Seksiyonel kapılar incelendiğinden motor sistemlerini uzaktan kumanda sayesinde hareket ettirilir. Ayrıca anahtar kontrol içeriği sayesinde de kontrolü sağlanabilir. Araç ve yaya trafiğinde etkin rol oynayan seksiyonel kapı sistemleridir.

Ayrıca bu kapı sistemleri standart butonlu, zincirli manuel çekme tip ya da uzaktan kumandalı olarak uygulanabilir. Seksiyonel kapı sistemleri yandan direk milden kavramalı motor sistemiyle çalışır. Bunun yanında aynı şekilde işlem gören caraskallı zincir sistemiyle de çalışmaktadır.

 Fabrika, depo gibi tüm endüstriyel kuruluşlar için motorlu veya manuel kullanımla ideal bir sistemdir. Seksiyonel kapılarda güvenlik amaçlı olarak yay kopmalarına ve halat atmalarına karşı ayrı bir güvenlik sistemi oluşturulmuştur. Seksiyonel kapı sistemleri seviye ayarlı rampalar ayarlar. Kamyonların kasasını sıkıştırma körükleri sayesinde en iyi çalışma prensibini sizlere sunar.

Endüstriyel kapı panelleri çekilme işlemi, kapının boyutu ve yataklama şekline göre değişen anlamda tamburlara çelik halatların sarılmasıyla çekilmektedir. Kapı sistemlerinde güvenlik olarak ortaya çıkabilecek her türlü sorun düşünülmüştür. Ayrıca halatların kopması ya da yayların kırılması veya zarar görmesi durumlarında kendisini otomatik güvenlik moduna alır. Güvenlik sistemi ise; halat kopma emniyet sistemi olarak işlem görür. Ayrıca yay kırma emniyet güvenlik sistemi sayesinde kapının düşmesi engellenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir