Mantar Bariyer Sistemleri

Mantar Bariyer Sistemleri

Mantar Bariyer Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?
            BFT bariyer sistemleri kapsamında alarmlı ve ışıklı modeller mevcut durumdadır. Bu sistemlerde herhangi bir elektrik kesilmesi halinde bariyerlerin açık ya da kapalı halde olması sağlanabiliyor. Mantar bariyer sistemleri, elektrik kesilmesi halinde otomatik bir şekilde herhangi bir çarpma durumuna yol açmamak adına yavaş ve otomatik olarak açık pozisyona geçirilebiliyor. Ayrıca bu sistemler son derece şık ve göze çarpan bir tasarıma sahip niteliklerdedir. Bariyer sistemleri, reflektörlü yüzeyi aracılığıyla akşam ve gece vakitlerinde dahi rahatça görünebiliyor. Bu sayede herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmıyor.

BFT Mantar Bariyer Sistemlerinin Özellikleri

            Ülkemiz genelinin en geniş ve en kapsamlı ürün yelpazesini elinde bulunduran BFT, siz tüketicilere mantar bariyer sistem çözümlerini üretmekle kalmayıp geliştirilmesini de sağlamaktadır. Üstelik BFT mantar bariyer sistemleri, kontrol ünitesi aracılığıyla çalışır duruma getirilmektedir. Mantar bariyer sistemleri, 230 V enerji ile çalışarak ortalama opsiyonel voltaj değişimlerine karşı üst düzey bir koruma sağlamaktadır. Ayrıca bu sistemler, çalışır duruma geldiği zaman yaklaşık 270 W güç çekebilme kapasitesine de sahip durumdadır.

BFT Mantar Bariyer Sistemlerini Kullanırken Elde Edilen Avantajlar

            Söz konusu olan mantar bariyer sistemleri, mevcut durumda 130 dereceye kadar termik bir koruma içermektedir. BFT kapsamında sunulan bu bariyerlerin tam kapanım ve tam açılımı da 6 saniye içerisinde tamamlamaktadır. Üstelik bu sürelere ‘yavaşlama süresi’ dahil edilmemektedir. Mantar bariyer sistemlerini çok sık bir şekilde kullanmayı düşünüyor, ancak tereddüt ediyorsanız kesinlikle belirtmek gerekir ki; bu sistemler sık ve yoğun kullanımlar için uygun düzeydedir. Ayrıca mantar bariyer sistemleri, elektrik kesildiği zaman kendiliğinden yani otomatik olarak açık pozisyona geçmektedir.

Hidrolik Niteliklere Sahip Mantar Bariyer Bilgileri

            AVM gibi alanlar başta olmak üzere bazı tesislerin giriş alanlarında ya da bina girişleri gibi yerlerde güvenliğin sağlanması için tercih edilen bu sistemler, mantar bariyer sistemleridir. BFT mantar bariyer sistemleri aynı zamanda faac mantar bariyer, hidrolik mantar bariyer, LED ışıklı mantar bariyer ve pnomatik mantar bariyer olacak şekilde kategorilere ayrılmaktadır.

Mantar Bariyer Sistemlerinin Teknik Ayrıntıları ve Kullanım Alanları

            OGS ile geçiş, uzaktan kumanda, plaka okuma sistemleri ya da kartlı geçiş sistemleriyle entegre edilerek çalışabilir durumda olan mantar bariyer sistemleri, genelde belediyelerin yayalara açmak istediği alanlarda tercih edilmektedir. Sizler de mevcut alanlarınızda bu sistemleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.