Rs Otomasyon

Otomatik Garaj Kapısı

Otomatik Garaj Kapısı

Otomatik Garaj Kapısı


Günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Araçlarda bulunan kumandalar vasıtası ile sadece bir tuşa dokunarak garaj kapısının otomatik olarak açılması insanlar için çok büyük bir kolaylıktır. Otomatik kapısı sistemleri kategorisinde yer alan otomatik garaj kapısı yaptırılacağı zaman deneyimli ve profesyonel bir firmaya başvurulmalıdır. İnternette araştırma yapıldığı zaman bu kapıların imalatını yapan pek çok firma ile karşılaşılabilir. Sorunsuz bir garaj kapısı sistemleri kurulumu için başvurulacak firmanın işleri, referansları ve güvenilirliği iyice araştırılmalıdır.      
 
Bu alanda hizmet veren firmaların, referanslarını incelemekle birlikte hizmetlerinde kullandıkları ürünlerin markalarını da öğrenerek araştırmak faydalı olacaktır. Bunun için tüketicilerin bilinçli davranmaları tavsiye edilmektedir.
 
Otomatik Garaj Kapısının Görevi
 
Otomatik garaj kapısının en temel görevi, garajın emniyeti sağlamaktır. Araçların, güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlar. Kullanışlı olması sebebi ile rağbet gören otomatik garaj kapısı, garajların giriş ve çıkışlarında yer almaktadır. En önemli fonksiyonu ise garajdan çıkan ve garaja giren araçların rahatlıkla geçebilmesi olanağını sunmaktır. Modern garaj kapısı sistemleri arasında yer alır.
 
Otomatik Garaj Kapısı Çalışma Prensibi
 
Otomatik garaj kapılarının çalışma prensibi, tasarımları gereği bir motor gücü ile çalışmadır. Fotoselli olarak otomatik garaj kapısı çalışması ayarlanabilmektedir. İhtiyaca ve talebe bağlı olarak farklı teknolojik ürünler ve özelliklerle donatılabilmektedirler. Motorlu ürünlerde elektrik kesilmelerine karşı
gerekli önlemler bu güvenli garaj kapısı sistemleri içinde mevcuttur.
 
Otomatik Garaj Kapısı Fiyatları
 
Otomatik garaj kapısı fiyatları belirli faktörlere bağlı olarak değişiklikler gösterebilmektedir. Fiyatlar, kapının uygulanacağı yere göre değişir. Alanda önemli bir faktördür. İhtiyaçlar doğrultusunda farklı çağdaş teknolojiler ile donatılan otomatik garaj kapılarının fiyatları teknolojik ürün fiyatlarına bağlı olarak değişiklik arz etmektedir. 

Otomatik Garaj Kapılarının Genel Özellikleri 

– Isı, ses ve toz yalıtımlıdır
– Manuel ya da motorlu otomatik kullanılabilmektedir.
– Parmak sıkıştırma emniyetli panellerden oluşmaktadır.
– Çeşitli kiriş yüksekliklerinde farklı çözümler üretilerek uygulanan bir kapı çeşididir.
– Kapı içinde kapı (servis kapısı-personel kapısı) uygulaması yapılabilir.
– Opsiyonel olarak pencere uygulanabilir.
– Motorlu uygulamalarda elektrik kesilmelerinde serbest bırakma aksesuarı ile kolaylıkla çalıştırılabilir.
– Fotosel, flaşör, pinömatik emniyet sistemi gibi uyarı ve emniyet sistemleri uygulamak mümkündür.

Garaj Kapı Sistemlerinin Özellikleri

Araçlardan inmeden uzaktan kumanda ile rahatlıkla açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Hırsızlığa karşı yüksek koruma sağlarlar. Emniyet fotoselli kullanım özellikleri olanları vardır. Tamamen alüminyumdan üretilen garaj kapı sistemi en çok tercih edilen türler arasındadır. Sağlamlık ve güvenilirlik nedeni ile piyasada talep sayıları fazladır. Tamamen alüminyumdan üretilen ve emniyet fotoselli garaj kapı sistemlerinin yapılara uygun özel üretilmeleri imkanı vardır.

Otomatik Garaj Kapısı

Garaj Kapı Sistemlerinin Fiyatları Hakkında Bilgi

Garaj kapıları, motorlu araçların konulduğu binanın ya da evin bir bölümünden ayrılan bir yerdir. Garaj kapı sistemlerinin fiyatlarında en belirleyici faktörler, garaj kapısının yüksek girişli olması ve garaj kapısının uzaktan kumanda ile komuta edilmesidir. Piyasada en çok talep gören ve tercih edilen garaj kapısı sistemlerinde sarmal kapılardır.

Sarmal garaj kapısı sistemlerinde fiyatlar, garaj kapılarının boyutlarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bununla birlikte yetkili firmalar tarafından en uygun fiyatta sarmal kapılar takılmaktadır. Bütçeye uygunluk tüketiciler açısından son derece önemlidir. Müşteri memnuniyeti açısından bu husus firmalar tarafından da dikkate alınmalıdır.

Sarmal garaj kapıları, diğer garaj kapıları gibi uzaktan kumandalı olabildiği manuel de olabilmektedir. Garaj kapılarının çeşitleri ve bu çeşitlerin özelliklerini işinin ehli olan firmalarla görüşerek kendi aracınıza uygun olan garajı yaptırabilirsiniz. Garaj kapısı fiyatlarını kıyaslamalarla detaylı olarak araştırmanız önerilmektedir.        

Garaj Kapısı

PROJE BAŞLATMAYA HAZIR MISINIZ?