Rs Otomasyon

Otomatik Döner Kapı

Otomatik Döner Kapı

Otomatik Döner Kapı

 

Otellerde, mağazalarda, hastanelerde ve daha birçok kurum ve iş yeri girişinde otomatik döner kapılarla karşılaşıyoruz. Sundukları rahatlık, kolay kapı giriş imkanı ve hijyen dostu bir uygulama olması sebebi ile de kullanım alanı daha da yaygınlaşmaktadır.

Otomatik Döner Kapı

Tamamen operatör ile kontrol edilen, otomatik bir mekanizmaya sahip  ve günümüzde en çok tercih edilen kapı türlerinin başında gelen kapılardır. Sistem, genel olarak yerden 4 cm yükseklikte çalışır. Bu yükseklik sayesinde otomatik döner kapılar, toz, kir ve sudan herhangi bir şekilde olumsuz yönde etkilenmemektedir.

Giriş ve çıkış trafiğinin yüksek olduğu binalarda, insanların hareket yoğunluğunu rahatlatmak için en iyi kapı sistemleri seçeneklerden biri otomatik döner kapı olarak bilinmektedir. Aynı zamanda binaların, mimari cephelerini estetik olarak tamamlarken, gösterişli girişlere gereksinim duyulduğunda taleplere kusursuz çözümler sunar. Ayrıca otomatik döner kapı kanatlarının sağladığı hava geçirmezlik niteliği sayesinde iç ve dış ortamları ayırarak yüksek derecede ısı yalıtımı sağlar.

Tamamen dönen tavan alanı, ışığın eşit bir şekilde dağıtılmasını sağlayarak fırça izlerini ortadan kaldırmaktadır. Buna ilaveten gizli sensörler, kalabalık olmayan bir sunum ile baştan başa net hatlar sunar. İsteğe bağlı olarak geceleri kapanan bir kapının sunulması en üst düzeyde emniyet için şık bir çözümdür.     
           
Otomatik Döner Kapıların Teknik Özellikleri

Otomatik döner kapıların teknik özellikleri şöyle sıralanabilir: 

Elektrik kesilmeleri halinde manuel kullanım olanağı sunarlar.
– 2000 mm- 6000 mm çapları arasında her ölçüde imalat imkanı bulunmaktadır.
– 2,3 ya da 4 kanat imalat seçenekleri mevcuttur.
– Su geçirmez tavan özellikleri vardır.
– Taşıyıcı profillerin et kalınlıkları 2 mm’dir.
– Kanat profillerinin et kalınlıkları 1,5 mm ve isteğe bağlı olarak artırılabilen üst kanopi yüksekliği
– Kapı kanatlarının, her konumda kapalı halde bulunması
– Sabit kanat camları, lamine bombeli ve kanat camları laminedir. 

Döner Kapı Güvenlik Fonksiyonları 

– Sıkışma bildirimli olması
– Yaşlı ve özürlü butonu ile yavaş hareket imkanı sağlaması
– Topuk ve omuz sensörü ile herhangi bir çarpma sırasında derhal durma durumu

tüm bu sayılan güvenlik fonksiyonları güvenliğe dair döner kapı işlevleri arasında yer alır. 

Döner Kapının Dış Yüzeylerinin Nitelikleri Nelerdir? 

– Tüm eloksal renkleri
– Tüm ral renkleri
– Farklı opsiyonel cam ve renk seçenekleri 
– Paslanmaz çelik profil ve kaplama, tüm renk seçenekleri  

Döner kapının dış yüzey nitelikleri arasında yer alır. Tüm bu nitelikleri ile döner kapılar ilgili firmalar tarafından müşterilerinin beğenisine ve hizmetine sunulmaktadır.  

Otomatik Döner Kapının Sağladığı Avantajlar

Otomatik döner kapılar, estetik açıdan ve mimari bakımlardan gelişmiş alanlarda sıkça kullanımı tercih edilen kaliteli ürünler arasındadır. Bu kapılar, manuel döner kapılar gibi insan gücü ile çalışmazlar. Bu kapı sistemlerinde, döner kapıların giriş ve çıkış bölgelerinde bulunan radarlar sayesinde motor mekanizması ile döndürülen kapılar bulunmaktadır. Otomatik döner kapılar, akıllı güvenlik sistemleri ile donatılmış kapı türleridir.

İnsanların güvenliğinin sağlanması açısından en kullanışlı ürünler arasında yer alır. Bu kapı sistemi, mekanların enerji tasarrufu yapmasını da sağlamaktadır. Otomatik döner kapılar, sorunsuz giriş ve çıkış yapma imkanı sağlarlar. Dönüş esnasında kapı kanadının itmeye zorlanması durumunun yaşanması halinde duraklamadan devam edilebilmesi ve engelli bireylerin geçişini kolaylaştırma rolü üstlenir.

Döner Kapı Fiyatları

Döner Kapı Fiyatları

Pek çok mekanda; hastaneler, iş yerleri, alışveriş merkezleri ve firmalar tarafından kullanılan döner otomasyon kapılar piyasa verilerine göre 10.000 Türk Lirası ile 50.000 Türk Lirası arasında satışa sunulmaktadır. Döner kapılar, fiyatları arttıkça kullanım süresi de artan ürün kategorileri arasında yer almaktadır. Giriş çıkışta pratiklik ve kolaylık sağlaması bakımından seçilen kapı çeşitlerinden olan otomatik döner kapılar, piyasada çok çeşitli fiyatlar ile satılmaktadır. Özellikle engelli vatandaşlara kullanımda kolaylık sağlamaktadır.

Kalabalık ve çok büyük mekanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kapıların modellerine ve işlevlerine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Piyasa içerisinde pek çok model ve nitelikte döner kapılar bulunmaktadır. Piyasa içerisinde bulunan en pahalı döner kapılar, 7000 Türk Lirası ile 50.000 Türk Lirası gibi fiyatlar arasında satışa arz edilmektedir. Otomatik döner kapıların onarım ve tadilatı da kolaylıkla kısa sürede yapılabilmektedir. Piyasada bu konuda kaliteli hizmet veren firmalar mevcuttur.

PROJE BAŞLATMAYA HAZIR MISINIZ?