Rs Otomasyon

Otomatik Bahçe Kapısı


Otomatik Bahçe Kapısı

Otomatik Bahçe Kapısı

Otomatik Bahçe Kapısı

Teknoloji gün geçtikçe daha çok gelişmektedir. Böylece daha rahat ve konforlu bir yaşam sunulmaktadır. Otomatik bahçe kapısı yer ayrımı gözetmeksizin her alanda kullanılabilmektedir. Örneğin; müstakil ev, siteler, iş hanı, bahçe kapısı, okul, antrepo gibi yapılarda sıkça yararlanılmaktadır. Otomatik bahçe kapısı yana kayabilmektedir. Kendisi motor gücü ile çalışmaktadır. Hava şartlarına bakılmaksızın her mevsimde otomatik bahçe kapısından yararlanılmaktadır. Uzaktan kumandalı sistem ile hırsızların giriş ve çıkışlarını önleyebilmektedir.

Açılma ve kapanma hız seviyesi 0,4 m/sn’dir. Kendini kapatabilecek yana kayar bir otomatik kapanma fonksiyonu vardır. Güvenlik bakımından son derece iyi durumdadır çünkü herhangi bir sıkışma anında emniyet fotoselleri ile donatılmıştır. Motor kapasitesi 500 kg’dan başlayıp 3500 kg ’ye kadar devam etmektedir. Otomatik bahçe kapısı 20 metre genişliğe kadar çıkabilmektedir. Tepe lambası ile araçların gelişleri ve gidişleri fark edilebilmektedir. Fiziksel bir güç kullanılmayacak. Onun yerine teknolojinin gücünden yararlanılacaktır.

Bahçe Kapısı

Bahçe kapsı her modelde olabilmektedir. Bahçe kapısı sadece insanları korumakla kalmaz. Ayrıca bahçede bulunan çiçekleri ve hayvanları da korumaktadır. Kendiliğinden açılıp kapanma özelliklerine de sahiptir. Düz açılabilen ve sürgülü kapılar en çok tercih edilen bahçe kapılarındandır. Hatta parmak izi okuyuculu kapılar ve şifreli bahçe kapıları da bulunabilmektedir. Düzensiz yerleşmenin çok olduğu büyük şehirlerde, bahçe kapıları revaçtadır. Araç ve park sorununu beraberinde getirdiğinden güvenlik meselesi had safhaya ulaşmıştır.

Bahçe kapısı modelleri ön plana çıkarılmıştır. Bahçe Kapısı sisteminin sağlıklı çalışabilmesi için motor gücünün iyi olması gerekmektedir.

Çit sistemli bahçe kapısı da bulunmaktadır. Bu daha çok tarla, bağ ve bahçelerde kullanılmaktadır. Kanatlı kapılar insan ve araç geçişlerinde oldukça önemlidir. Otomasyona uygundur.

Bahçe kapısı manuel ya da otomatik araç geçişlerine izin vermektedir. Ferforje bahçe kapısı iyi bir alternatiftir. Ferforje demir kapısı oldukça uzun ömürlüdür. Taşıtların güvenliğini sağlayan raylı sistemli bahçe kapıları yapılabilmektedir. Kamu kurumlarında ya da özel kurumlarda otomatik bahçe kapısı tercih edilmektedir.

Kullanım alanları oldukça geniştir. Okul, hastane, depo, ambar, fabrika ve iş yerlerinde kullanılabilmektedir. Bahçe kapısında fiyatlar maliyetine göre değişmektedir. Bunun için malzeme ve kapının boyutu, açılma yönü ve kullanım alanı önem arz etmektedir. 

Bahçe kapılarında motor kapasitesi 400 kg ile 2000 kg arasında değişmektedir. Bahçe kapıları genellikle alçak duvarların üzerine inşa edilmektedir.

Bahçe Kapısının Motor Çeşitleri

Dairesel bahçe kapısı motorları ve yana kayar bahçe kapısı motorları olmak üzere iki çeşittirler. Flaşör lamba bulunmaktadır. 400 kg kapasitelik gömme dairesel kapı motoru vardır. 250 kg kapasiteli dairesel kapı motoru olmasıdır. Paslanmaz çelikten oluşmaktadır. 

Doğru bir ürünü tercih etmek her zaman önemlidir. Paranızın boşa gitmemesi için iyi seçim yapmak gerekmektedir. Basit motorlar hareket edebiliyor ancak ömrü uzun olamamaktadır. Çelik, alüminyum ve fotoselli kapılardan oluşabilmektedir. Bahçe kapısının standart ölçüleri 100*120 cm boyutunda olmaktadır.

Bahçe Kapısı Çeşitleri

Şık tasarım içeren taç bahçe kapıları bulunmaktadır. Bunlar en modern kapılardır. Mızraklı bahçe kapıları en güvenlikli kapılardan oluşmaktadır. Hırsızların korkulu rüyasıdır. Hırsızlar bu kapılardan geçememektedirler. Lazer kesim bahçe kapıları lazer yardımı ile demir şekillendirilir. Kalitesine göre seçenekleri de vardır. 

Uygun bahçe kapısı

Hangi Bahçe Kapısı Daha Uygundur?

Raylı kapılar araç girişleri içindir. Manuel kapılar ise yayalar için uygun seçenektir. Raysız kapı sistemleri kanatsız araçlar için tasarlanmıştır. Taçlı kapılar kilitli olduklarında en uygun bahçe kapılarındandır. Adeta hırsızlık olaylarına karşın sımsıkı bir kalkan görevi üstlenirler. Kapı seçmek konusunda uzman firmalardan bilgi alınmalıdır.


otomatik bahçe kapısı

PROJE BAŞLATMAYA HAZIR MISINIZ?