Rs Otomasyon

Kollu Bariyer

Kollu Bariyer

Kollu Bariyer

Belli noktalara araç girişi konusunda kontrol noktaları oluşturmak isteyenler tarafından bu tarz bariyer sistemleri tercih edilmektedir. Alüminyum hammaddeler çoğunlukta olmakla birlikte plastik veya tahta hammaddelerden oluşan parçalardan kollu bariyer yapılmaktadır. Bu maddelerden tasarlanan kol, elektronik bir sisteme bağlıdır ve kumanda tarafından kontrol edilmektedir.

Bariyere bağlı kol sistemi içeriğinde bulunan motor sayesinde kumanda ile yönetildiği zaman 90 derecelik açı yaparak kalkar. Bu kalkış ile kollu bariyer araçların giriş yapmasını veya çıkış yapmasını sağlamaktadır. Çoğunlukla otoparklarda kullanılan bir sistemdir. Bu sistemlerin en önemli faydalarından biri kontrol noktalarının rahatlıkla oluşturulabilmesine olanak sağlamalarıdır.

Kollu Bariyer Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Genellikle otoparklarda kollu bariyer merkezli sistemlere rastlanmaktadır. Otoparklarda kontrol ve geçiş noktalarında kullanılmaktadır. Bu sayede güvenliği sağlayan kollu bariyer sistemleri istenmeyen araçlara da engel olmaktadır. Mesela, sitenin otoparkına sadece site sakinlerinin alınması gerekir. İşte bu noktada kollu bariyer sistemleri kontrol noktası oluşturur. Böylelikle yabancı araçların girişi engellenebilmektedir.

Halka açık alanlardaki ve yerleşim yerlerindeki otoparkların giriş ve çıkışlarını kontrol altına alabilmek için kullanılan bariyer sistemleri uzaktan kumanda, buton, kart okuyucu ya da rfid sistemler kullanılarak geçiş kontrol sistemine entegre edilebilmektedir.

Konumlandırılacak alanın genişliğine bağlı olarak kol boyu değişiklik gösterir. Kolay kurulum ve montaj imkanları ile kollu bariyer sistemleri çok fazla tercih edilir. Kollu bariyerler, dış hava koşullarından etkilenmeyen paslanmaz çelik, dış kabine sahiptir. Uluslararası standartlara uygundur. Kollu bariyerlere özgü sistemler, daha çok otopark otomasyonlarında tercihen kullanılmaktadır. Büyük firmalar ve belediyelerde araç çıkış noktalarında kollu bariyer sistemlerini diğer sistemlere nazaran seçmektedirler.  

Kollu Bariyer Sistemleri Kullanım Alanları

Kollu bariyer sistemlerinin başlıca kullanım alanları:  

– Ticari park alanları
– Personel park alanları
– Alışveriş merkezi park alanları
– Oteller park alanları
– Hastaneler park alanları
– Üniversiteler park alanları
– Halka açık park alanları
– Çok katlı otoparklar
– Fabrika bina içleri 

olarak sıralanabilir. 

Kollu Bariyer Fiyatları 

Üstün bir kontrol gücüne sahip olması ile otopark bariyerlerine rağbet giderek artmaktadır. Kollu bariyer fiyatlarının tutarı, 3 metre, 4 metre, 5 metre veya 6 metre aralığında değişmektedir. Uzaktan kumanda ile de kontrol edilebiliyor olması kollu bariyerlerin ön plana çıkan özelliklerinden biridir. Tek butonlu ya da çift butonlu olarak kontrol edilmeleri kollu bariyer fiyatlarında herhangi bir artış ya da azalış şeklinde değişime yol açmamaktadır.

Kollu bariyerlerin fiyatları kol uzunluğuna, modellere ve benzer özelliklere bağlı olarak değişebilmektedir. Piyasadaki en kaliteli ve güvenilir sistemler olarak uygun fiyatlara yaptırılabilme olanakları vardır. Bu konuda fiyat kıyaslamalarının ve hizmet alınacak firmaların dikkatlice incelenerek araştırılması doğru bir yaklaşım olacaktır.

Kollu Bariyer Türlerinin Özellikleri  

Kollu bariyerlerin çeşitleri, hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilmektedir. Araç ve yaya trafiğini kontrol etmek için son derece önemli bir araçtır. Uyarlanabilir üniteleri ile yüksek görünürlük bantlarına sahiptir. Şantiyeler gibi ağır iş yerlerinde, ofislerde, okullarda ve perakende satış yerlerinde arada kullanım amacı ile dış veya iç mekan kullanımı için elverişlidir. Hemen hemen her yerde kullanılabilen bariyerler üretilerek tüketici memnuniyeti en üst düzeyde sağlanmaya çalışılmaktadır.    

Kollu Bariyer

Kollu Bariyer Sistemlerinin Tehlikeli Durumlarda Önemi 

İnsanlar, konutlarının, ofislerinin veya halka açık alanların güvenliğinin sağlanmasını isterler. Otopark girişleri, özellikle yerleşim alanları veya kamu kuruluşlarının güvenliği için kullanılabilecek en iyi yöntemler kollu bariyerlerdir. Yalnızca görevli insanların açabileceği uzaktan kumandalı sistemlerle girişler kontrol altına alınabilmektedir. Olası bir afet, yangın ve benzeri tehlikeli durumlarda kollu bariyerler otomatik olarak pasife geçmekte ve giriş-çıkışlar direkt sağlanabilmektedir.     

PROJE BAŞLATMAYA HAZIR MISINIZ?