Rs Otomasyon

Hızlı Pvc Branda Kapı

Hızlı Pvc Branda Kapı

Hızlı Pvc Branda Kapı 

Çalışan tesislerdeki trafik yoğunluğunu ve enerji kaybını minimuma indiren bir kapı çeşididir. Piyasada hızlı pvc branda kapı en çok talep edilen kapı türleri arasındadır. Bu özel kapılar brandadan yapılmaktadır. Brandadan yapılan oluşum sayesinde sistem esneklik kazanmıştır. Esneklik, kapıların her türlü dış etmene karşı da dayanıklı olmasını sağlamaktadır. 

Hızlı Pvc Branda Kapının Teknik Özellikleri

– Marketler, alışveriş merkezleri, gıda imalathaneleri, soğuk hava depoları, ilaç sektörü, tekstil sektörü, endüstriyel tesisler, kaynak kabinleri, konveyörler ve robot kabin kapılarında kullanılmaktadır.

– Rüzgar direncini arttırmak için çelik barlar veya boncuk sistemi kullanılmaktadır.

– İç mekan uygulamalarında hızlı pvc branda kapı, işletme içerisindeki geçiş kapılarında yoğun kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır.

– Servis ve bakım maliyetleri, diğer kapılara göre yok denilecek kadar azdır.

– Branda üzerinde baskı çalışması yapılarak görsel değişiklikler yapılabilir.

– 0,7 m/sn ile 3 m/sn arasında değişen hızlarda çalışabilen hızlı pvc branda kapı işletmenizde enerji ve zaman israfını minimuma düşürmeyi hedefleyen kapılardır.

Neden Hızlı Pvc Kapı ?

Üstün tasarımları ile giriş-çıkış trafiğinin yoğun olduğu her yapıda kullanılabilen üstün teknoloji ürünü bir kapı olan hızlı pvc kapı enerji kaybını önleyen ve çalışma güvenliğini gaz, toz ve iklimlendirilen alanın korunmasını sağlar. Koruyucu fonksiyonel kapı çözümleri arasında yer alır. Her türlü güvenlik düzeneğine sahiptir. Çeşitli açma ve kapama sistemleri ile kullanılabilmektedir. Otomatik kapamalı motor özelliği vardır. Güvenlik konusunda eksiksiz bir düzeneğe haizdir.

Altında bir cisim algıladığında, hızlı pvc kapı durur ve 10-15 cm geri çekilme sağlar. Hızlı pvc kapılarda bulunan branda kapılar katlanmaktadır. Rulo olmak üzere kullanım şekli ve detayı bakımından iki şekilde uygulanabilmektedir.

Hızlı Pvc Kapı Modelleri ve Özellikleri

Pvc Stripler  

Farklı mekanları birbirinden ayırmak, toz-hava sirkülasyonunu engellemek ve ısı kaybını azaltmak amaçları ile kullanılmaktadır. Hem iç hem dış mekanlarda kullanıma uygundur. Pvc striplerin yapımında kullanılan malzemeler, anti bakteriyel ve yumuşak dokuda pvc malzeme olup mavimsi şeffaf bir yapıya sahiptir. 2 mm, 3 mm, 4 mm gibi farklı kalınlıklarda uygulama seçenekleri vardır.

Hızlı Pvc Katlanır Kapılar 

Tüm hızlı pvc kapı çeşitleri ortalama 1 m/sn bir hızla çalışır. Bütün hızlı pvc kapılar ile günde 500 kez açma ve kapama yapılabilmektedir. İstenilen her ebatta hızlı pvc üretimi yapılabilir. Hızlı pvc kapılarda yüksek verim ve moment sağlayan helisel dişli redüktör kullanılmaktadır. Hızlı pvc kapılarda kullanılan boru üzeri aşınma önleyici plastikler perde aksamını korumaktadır. Hızlı pvc katlanır kapılarda motor sisteminin üst grup içinde gizli olması estetik ve hijyenik bir kullanım imkanı sağlamaktadır. 

Hızlı Pvc Sarmal Kapılar 

Hızlı pvc sarmal kapılarda istenilen hızda iniş-kalkış sağlama imkanı vardır. Özel alüminyum barlarla parça parça birleştirilen modüler perde aksamına haizdir. Yavaş kalkış, hızlanma, yavaş duruş şeklinde çalışma prensibi, sabit hızlı pvc kapıların aksine mekanik aksamı korur.

Hızlı pvc sarmal kapı yan dikmelerinde bulunan 3 cm uzunluğundaki fırçalar ile tam bir sızdırmazlık sağlamaktadır. Hızlı pvc sarmal kapılarda perde aksamının hareket ettiği yüksek mukavemetli yan dikmelerin menteşeli olması niteliği sayesinde tüm bakım çalışmaları kolaylıkla yapılmaktadır.  

Yüksek Hızlı Sarmal Fermuarlı Kapılar    

Yüksek hızlı sarmal kapılarda fermuar sistemleri de kullanılmaktadır. Fermuarlı yüksek hızlı sarmal kapılar, modern ve tercih edilen kapı türlerinden biridir. Bu kapılarda kullanılan fermuarlı sistem, herhangi bir metal aksama gereksinim duyulmadan kapının kolaylıkla çalışmasını sağlayan bir mekanizmadır. Olası kaza riskleri yumuşak alt baza sistemi sayesinde en aza indirilmektedir. Yüksek derecede rüzgar mukavemeti ile büyük ölçülerde hem iç hem dış mekanlarda kullanılabilmektedir. Kendini tamir etme özelliği ile muhtemel çarpma hallerinde çalışmasına kaldığı yerden devam eder. .   

Hızlı Pvc Kapı

Derin dondurucu kapılarında, işletme içerisindeki ara geçiş kapılarında, gıda tesislerinde imalathanelerin hijyenin sağlamak için, mağaza ve depo kapılarında, soğuk hava depolarında, forklift ve yaya geçiş trafiğinin yoğun olduğu tüm kapılarda, ilaç sektöründe steril alan koruması gerektiren kapılarda, kaynak robot kabinlerindeki zararlı ışınlardan korunmak için kabin kapılarında, konveyör ve bant sistemlerindeki bölümleri ayırmak için ara geçiş kapılarında, tekstil işletmelerinde ortamdaki ısının ve nemin korunması için giriş çıkış kapılarında bu tür kapılar kullanılmaktadır

PROJE BAŞLATMAYA HAZIR MISINIZ?