Rs Otomasyon

Dairesel Kanatlı Bahçe Kapısı

Dairesel Kanatlı Bahçe Kapısı

Dairesel Kanatlı Bahçe Kapısı


Müstakil konutların bahçe girişlerinde, fabrika, depo gibi işletmelerin ana girişlerinde ve apartman, site gibi binaların otopark girişlerinde dairesel kanatlı bahçe kapısı tercih edilmektedir. Uygulanan otomasyon sistemi ile uzaktan kumanda vasıtasıyla kullanıcılar, bahçe giriş kapılarını evlerinden çıkmadan ya da araçlarından inmeden güvenli ve kontrollü bir şekilde açıp kapatabilirler. Özellikle dış hava etmenlerinden ( yağmur, kar, rüzgar gibi ) etkilenmeden kullanım imkanını sunarlar.

Elektrik Kesilmelerinde Kullanım Şekli 

Dairesel kanatlı bahçe kapılarında, elektrik kesintilerinde manuel kullanım seçeneği vardır. Emniyet sensörü ile otomatik kapama ve kazalara karşı emniyet tedbiri, dairesel kanatlı bahçe kapısı sistemlerinde ön plana çıkan özellikler arasında bulunmaktadır. Sistemin tercih edilme nedenlerinden biridir.   

Dairesel Kanatlı Bahçe Kapısı Sistemlerinin Teknik Özellikleri

Kanatlı kapılar, sıradan kapılar gibi destek noktası üzerinde dönüş yaparak çalışırlar. Giriş kapıları, genellikle içe doğru açılmaktadır. Çoğunlukla 220 V AC ve 24 V DC gibi voltajlarda çalışabilmektedir.
Bu durum ürünlerin, işleyişini daha güvenli hale getirmektedir. Özellikle ticari ve endüstriyel uygulamalarda ihtiyaç duyulan hassas kullanım şartlarında 24 V DC güç kaynağı önerilmektedir.

İş yeri ve evlerinizdeki ferforje dekoratif her çeşit kapıları, dairesel kanatlı bahçe kapısı otomatik olarak uzaktan kumanda yardımı ile açma olanağını sunmaktadır. Ayrı buton ile çalıştırılabilmektedir.  

İsteğe Bağlı Kurulan Otomasyon Sistemleri 

Dairesel kanatlı bahçe kapılarında, isteğe bağlı olarak değişen otomasyon sistemleri kurulabilir.  
Bu otomasyon sistemleri; buton, kumanda, kartlı geçiş ve şifreli geçiş olarak sıralanabilir. Bu sistemlere, teknolojik gelişmelere bağlı olarak çeşitli yenilikler eklenebilmektedir. Dairesel kapı motorları mekanizması ile kullanımlar sırasında herhangi bir problem yaşanması durumunda bu konuda hizmet veren özel servis firmaları vardır.  

Dairesel Kapı Motorları   

Bahçe kapıları ve garaj kapıları kullanımı için en uygun motor türleri yana kayar kapı motorlarıdır. Bu tür motorlara kanatlı kapı motoru adı da verilmektedir. Dairesel kapı motorlarının çeşitleri, kapı mekanizmasının ağırlığı, kanat uzunluğu gibi özelliklere göre belirlenmektedir. Dairesel yani kanatlı kapı motorları, müstakil konutlarda, site veya apartmanlarda otopark girişi için veya bahçe girişleri için tercih edilmektedir. Ayrıca endüstriyel alanlarda da demir kapılara, ferforje kapılara uygun olan fabrika girişlerinde kullanımı yaygındır.  

En son teknoloji ile üretilen dairesel kapı motorları güvenli bir kullanım imkanı sunmaktadır. Bu motorları içeren şık bir tasarımı yansıtan dairesel bahçe kapıları ile huzurlu ve rahat bir yaşama adım atmış olursunuz.   
  
Kanatlı Bahçe Kapısı  


Yaşam alanlarında giriş ve çıkışların kolaylıkla sağlanması ve güvenlik önlemlerinin oluşturulması amacı ile kanatlı bahçe kapısı kullanılmaktadır. Dar alanlar ve uzun boşluklar için en iyi seçenek kanatlı bahçe kapısı olarak piyasada kabul görmektedir. İdeal bahçe kapı çeşitleri arasında yer alan bu kapı türü villa tipi ev girişlerinde, depolarda, hangar tarzı işyerlerinde, fabrika kapılarında, site ve apartman kapılarında sıklıkla kullanım amacı ile seçilmektedir.

Manuel olarak çalışan kanatlı bahçe kapısı modellerine, bahçe kapısı motoru taktırılarak kapılar otomatik hale getirilebilmektedir. Otomatik hale getirilen bahçe kapılarından giriş, çıkış yaparken ekstra bir çaba sarf edilmesine gerek kalmamaktadır.

kanatlı bahçe kapısı

Kanatlı Bahçe Kapısı Mekanizmalarının Özellikleri Nelerdir?

Bu kapılar, ihtiyaca bağlı olarak üretilmektedir. Kullanım kolaylığı sağlayan sistemler arasındadır. Bütün zemine uygun olarak imal edilerek monte edilmektedir. Farklı aksesuar seçenekleri mevcut olup bu da mekanizmanın önemli kolaylıklarından biridir.

Kanatlı bahçe kapılarına motor takılarak, bu kapılar otomatik hale dönüştürülebilmektedir. Otomatik form kazandırılan kanatlı bahçe kapıları ise kumanda aracılığı ile kontrol edilme imkanını verir. Kanatlı bahçe kapılarına takılan flaşör ikaz lambaları, alıcılar, vericiler, fotosel gibi uyarıcılar güvenlik niteliklerini üst düzeye çıkaran önemli aksesuarlar olarak göze çarpmaktadır.
             

kanatlı dairesel bahçe kapısı

PROJE BAŞLATMAYA HAZIR MISINIZ?