Döner Kapı

Döner Kapı

Döner Kapı

Döner kapılar, sürekli iç ortam iklimine sahip olması gereken yüksek trafik girişleri için idealdir. Döner kapılar iki, üç ve dört yapraklı versiyonlarda ve farklı çaplarda mevcuttur. Modeller her zaman tam camlarıyla etkileyici ve zariftir. Bu çekici tasarım sayesinde, yeterli gün ışığı, binaya her zaman nüfuz eder ve enerji tüketimi, giriş alanını taslaklardan etkin bir şekilde koruyan döner kapı ile önemli ölçüde azalır.

Otomatik Döner Ne İşe Yarar?

Kompakt döner kapı otomatik hız kontrolü, insanların kendi hızlarında yürümeleri için önceden ayarlanmış maksimum hıza manuel olarak yükseltilebilir. Bu, sürekli yüksek güvenlik koşullarını korurken konforu artırır. Kompakt döner döner kapı ikili fonksiyonu üç veya dört kapı yaprağı ve çeşitli ebatlarda mevcuttur. Kapı, manuel işlem için veya hareket detektörü, dürtü işlemi veya erişim kontrolü ile aktivasyon için programlanabilir. Tüm kapı fonksiyonları bir tuşa basılarak kolayca ayarlanabilir. Sağlanan kompakt atlıkarınca döner kapı sözde çift fonksiyonlu otomatik mod ve manuel mod arasında sorunsuz değiştirilebilir. Elle çalıştırmada kapıyı hızlandırmak mümkündür. Kapı kullanılmazsa, ideal park konumunda durur.

Çok Yönlü Ve Bireysel Kapılar

Kompakt tasarımı sayesinde döner kapı özellikle esnektir ve küçük geçişler için bile maksimum alan kullanımını kolaylaştırır. Manuel basınçla, otomatik dönen karusel döner kapının hızı bireysel olarak etkilenmez. Ancak, daha yavaş insanlarla ilgili kazaları güvenli bir şekilde önlemek için önceden belirlenmiş bir maksimum hız belirlenmelidir. Tabii ki, döner kapılar kendi başına fren yapıyor. Tek tek ayarlanabilir hız seviyeleri ile donatılmış, her kişi için doğru hız hareketi vardır. Otomatik Yüksek Hız, Bireysel Hız Kontrolü ve Düşük Hız bu döner kapıyı rahat ve kolay hale getirmektedir.

Kompakt Döner Kapı

Tüm otomatik kapılar, yüksek güvenlik standartlarına ve mükemmel kalite özelliklerine sahiptir. Bu nedenle döner kapı sadece son derece kullanıcı dostu olmakla kalmaz, aynı zamanda geliştirilmiş güvenlik özelliklerine de sahiptir. Bireysel hız kontrolü, kapı hareketinin hızının asla tehlikeli seviyelerini geçmemesini sağlar. Bu, kullanıcıların kapıyı çok hızlı hareket ettirmelerini veya ağır rüzgar yüklerinde kontrolü kaybetmelerini önler. Güvenli düşük hız seviyesinde, birden fazla kişi aynı zamanda döner kapıdan geçmeye çalışırsa tehlikeli olur.

Döner Kapılar Nerelerde Kullanılır?

Tabii ki, model ayrıca çok sayıda ek seçenek ve tasarım seçeneğine de sahiptir. Bir örnek, “Çerçeve” veya “İnce” tamburlu duvar tasarımı ve çerçeve için geniş bir renk veya paslanmaz çelik kaplama seçeneği arasında seçim yapılmasıdır. Diğer giriş sistemleriyle bile eksiksiz çözümler bile büyük binalar için mantıklı olabilir. Tam bir giriş çözümü için, örneğin döner kapı sistemleri ile kombine edilebilir. Döner kapı modelleri, avantajlarını genel olarak bir otomatik kapı yüksek güvenlik standartlarıyla birleştirir. Döner kapıların daha büyük çapları, otel girişleri gibi bagajı olan kişiler için uygundur. Daha küçük çaplar, örneğin, insan akışına uygun bir giriş sağlar. Büro ve idari binalar gibidir. Döner kapıların mevcut tasarım seçenekleri nedeniyle, en çeşitli müşteri gereksinimleri karşılanabilir. Profiller ve kapı panelleri için çeşitli seçenekler ile kapı tasarımı sınırsızdır.

Döner kapılar, bir binanın ısıtılması veya soğutulması için enerji gereksinimlerini azaltabilir. Bu optimum enerji maliyetlerinde tasarruf ve daha iyi bir CO anlamına gelmektedir. Düzenli bakım, ilave sensörler ve ek ürünler, tasarruf potansiyelini daha da artırabilir ve girdi çözümünün ömrünü uzatabilir. Giriş Sistemlerinde güvenlik önceliklidir. Döner döner kapıdaki tambur kenarlarına zarar vermemek için, bunlar emniyet sensörlerine ek olarak yumuşak güvenlik kauçuk şeritlerle donatılmıştır.

Yüksek Verim İçin Döner Kapılar Nasıl Kullanılır?

Günlük olarak yoğun olarak kullanılan giriş alanları için büyük, yüksek performanslı döner döner kapılar geliştirilmiştir. Bu özel döner kapı dönüşleri iki veya üç kanatlı versiyonlarda mevcuttur. Döner kapıların montajından hemen sonra, bir geçiş bariyeri oluşturarak ısıtma veya iklimlendirme maliyeti azaltılabilir. Ayrıca, piyasada güvenliği ve genel olarak yüksek trafik hacmini yönetiyorlar. Hastaneler, süpermarketler, oteller veya havalimanlarında olsun, döner kapılar döner kapılar her zaman yüksek verimlidir ve günün her saatinde bina içinde ve dışında kesintisiz insan akışını sağlar.

Çift Kanatlı Döner Kapı

Çift kanatlı döner kapı iç ve dış alanlar arasında mükemmel bir ayrım sağlar ve böylece ısıtma veya soğutma için enerji kaybını azaltır. Ek olarak, CDC kontrol sistemi tarafından yönetilen bir iklim kontrolü kurulabilir. Bu, sıcaklığı ve iklimi takip etmeyi kolaylaştırır. Ayrıca, diğer karusel döner kapılarda tekrar ve tekrar meydana gelebilecek havalandırma etkisi, iç ve dış arasındaki hava akışından kaçınılarak kesintiye uğrar.

İki Yapraklı Döner Kapının Diğer Özellikleri

Her çift kanatlı döner döner kapı, reklam alanı olarak kiralanabilen veya başkaları tarafından kullanılabilecek iki ek üçgen bölüm içerir. Buna göre, modern bir otomatik kapı sadece enerji maliyetinin azaltılması avantajını değil, aynı zamanda yatırımın geri dönüşünü de sağlar. Döner kapının iç tarafında, talimatlar veya reklamlar için iki vitrin çıkar. Kapı, ek havalandırma ve yüksek kaliteli bina erişimi ile tam otomatik kapıya sahip bir giriş alanı oluşturmak için bir anahtar şalterle isteğe bağlı aksesuar açılabilir.

Yapraklı Döner Kapının Çalışma Modları

Çalışma modlarında yüksek kaliteli çift kanatlı döner kapı, bir şirketin ihtiyaçlarına göre bireysel olarak uyarlanabilir ve bir program seçim işlemi ile ayarlanabilir. Programlanabilir bir saat ayarı ile önceden yapılabilir. Sonuç olarak, kapı ziyaretçilerinin düğünlerindeki diğer şeylerin yanı sıra, düşük kullanımdan daha hızlı olabilir. Aşağıdaki modlar kullanılabilir:

  • Açık veya kapalı konumdan otomatik başlatma
  • Farklı hız seviyeleri ile sürekli rotasyon
  • Manuel geçiş
  • Dur ve kilitle
  • Sürgülü kapı konsepti şeklinde yaz pozisyonu mevcuttur.

Çift Kanatlı Döner Kapının Montajı

İki yaprak döner kapı için rahat bir geçiş için, dönen kapı bitmiş zemine doğrudan monte edilebilir. Döner kapı emniyet standardı sorunsuz çalışması için birçok güvenlik seçeneklerine işaret edebilir. Anahtar yeni bir otomatik kapının sadece enerji maliyetleri düşürür hem de konfor ve güvenliği arttırır.

Üç Yapraklı Döner Kapı

Üç kanatlı döner kapı rotasyon ait patentli tahrik sistemi belirgin bir sürücüde yükü azaltır ve bakım maliyetlerini düşürmek için mağazada, yer almaktadır. Ek olarak, sürücünün çok sayıda çalışma modu arasında seçim yapabilirsiniz. Örneğin, otomatik rotasyonda, döner kapı manuel bir darbe aldığında hız arttırılabilir. Yaz aylarında rotasyon da tamamen kapatılabilir ve kapılar katlanabilir. Bu iç ve dış arasında hava değişimi sağlayan geniş bir geçiş oluşturur. Atlıkarınca döner kapı normal konumda kapılarını hava içeriden dışarıya kaçmaması için böylece tasarlanmış, ancak herhangi bir zamanda bir kapı segmenti arıza yapabilir. Bu, sürekli verimin hızlı ve güvenilir şekilde akmasını sağlar. İsteğe bağlı gece kapı, mükemmel güvenlik için zarif bir çözümdür. Döner döner kapının yanında yer alır ve sadece yetkili kişiler için açık çalışma saatlerinin dışında binaya erişim sağlar.

Büyük Üç Kanatlı Döner Kapı Güvenlik Sistemleri Ve Kaçış Yolları

Çok sık girilen girişler için, tehlikeli durumlarda güvenlik önce gelir. Bu nedenle her döner döner kapının kaçış yolunu mümkün olan en kısa sürede etkinleştirmek için özel cihazları vardır. Bu durumda kapı kanatları açılır ve yana katlanabilir. Bu özellik yangın alarm sistemi ile eşleştirilebilir ve aynı zamanda bir elektrik kesintisi durumunda otomatik olarak açılır. Elbette, ASSA ABLOY RD3L ayrıca standart olarak monte edilen diğer güvenlik sistemlerine de sahiptir. Tüm sistemler temassız izleme için tasarlanmıştır. Bunlar, kapı kanadında dikey olarak monte edilen emniyet sensörlerini içerir ve hem büyük döner kapıyı durdurabilir veya yavaşlatabilir hem de hızlandırabilir.

Genellikle yağmur binalarda kullanılan ve mutlak güvenilirlik orada çalışması gerektiğinden büyük üç kanatlı atlıkarınca döner kapı çok sayıda güvenlik standartlarını bir araya getirmiştir. Kazalar önlenmeli ve otomatik kapı kullanıldığında konfor mümkün olduğunca yüksek olmalıdır. Hem yeni binalarda hem de mevcut binalarda yeniden donatılabilir. Bu çaba oldukça düşüktür çünkü döner kapı, doğrudan bitmiş zemin kaplamasına monte edilebilir. Standart versiyonda saat yönünün tersine döndürülerek sağlanır. Üç kapılı serisi çok yönlüdür, çeşitli boyutlarda mevcuttur ve cam ve önceden monte edilmiş alüminyum çerçevelerle standart olarak sunulur. Ayrıca yerel koşullarınız ve gereksinimleriniz için en iyi çözümü bulmak için diğer otomatik kapılar hakkında bilgi edinilmelidir. Elbette, tüm ürün portföyümüzde size tavsiyede bulunmaktayız.

Kapılarda Giriş

Döner kapılar binadaki iklim kontrolü etkilenmez ve enerji maliyetleri gereksiz bir şekilde artırmaz. Çekici ve güvenli girişler için erişim kontrollünü döner kapılar gerçekleştirmektedir.

erişim kontrolü iki yönde belirli bir erişim kurallarına çekici ve son derece güvenli erişim alanları için uygundur. Giriş Sistemlerinden giriş kontrolüne sahip bir döner kapı, ana giriş, personel girişi veya sınırlı erişim haklarına sahip bir alana erişim olarak mükemmel şekilde uygundur. Bu otomatik kapıların programlanması, yetkili kişilerin bir veya iki yönde izinsiz kişilerin girişine izin vermesini ve reddetmesini sağlar. Farklı boyutlarda mevcutturlar ve bu nedenle geniş bir ürün yelpazesi gereksinimi için uygundurlar. Doğrudan bitmiş yere monte edilebilirler.

Acil Durumlarda Giriş Kontrolüne Sahip Döner Kapılar

Güvenlikli döner kapılar emniyete ve risksiz bir kullanım için buna göre güvenliği sağlamak için uygundur. Acil durumlarda, kapı yaprakları bariyersiz kaçış yolu sağlamak için hemen serbest bırakılabilir. Yangın alarm sisteminin acil çıkış fonksiyonu ile bağlanması, mümkün olan en büyük kaçış yolunun sağlanmasını hızlandırır. Otomatik olarak yeşil ve enerji tasarrufu – erişim kontrolü ile döner kapılar nasıldır sorusuna yanıt arayalım.

İç ve dış arasındaki tam ayırma ile, üç veya dört kanatlı döner kapılar, içindeki gürültü seviyesini azaltır ve ısıtma veya soğutma maliyetlerinden tasarruf eder. Kapı kanatlarının mükemmel şekilde düzenlenmesi nedeniyle, erişim kontrolüne sahip döner döner kapılar her zaman açık ve aynı zamanda kapalıdır, yani hava değişiminin en düşük olduğu anlamına gelir. İç ortamdaki iklim, dışarıdaki hava girişine karşı korunmakla kalmaz, aynı zamanda personel ve ziyaretçilerin konforunu arttırır, aynı zamanda ısıtma ve klima masraflarını da azaltır.

Daha Fazla Bireysellik İçin Çok Yönlü Döner Kapı Modelleri

Erişim kontrolüne sahip döner kapılar, verilen şartlara mükemmel uyum sağlamak için üç versiyonda mevcuttur. Her üç model de hemen hemen her binaya uygun farklı tasarımlarda istenildiği gibi sipariş edilebilir. Döner kapı modelinde dört yaprak vardır ve hem giriş hem de çıkışı izleyebilen iki yönlü giriş kontrolüne sahip tek cihazdır. Tek taraflı erişim kontrolü ile karşılaştırılabilir. Üç modelden biri seçilirse, sistem daha da özelleştirilebilir. Kapı yaprakları üç farklı versiyonda mevcuttur, örneğin camlı veya camsız. Ayrıca, kapının rengi ve yüksekliği çok esnek olabilir.

Arıza Servisi

Döner kapı arıza servisi 24 saat hizmet vermektedir. Reaktif bir onarım, akut hasar durumunda bile mümkün olan en kısa arıza süresine sahip olmanızı sağlar. Ama daha önemlisi, tüm otomatik kapı, endüstriyel kapı, prensip olarak proaktif müşteri hizmetleri, yüksek hızlı kapılar ve yükleme sistemleri tavsiye eder. Önleyici bakım sayesinde, önceden birçok sorundan kaçınılabilir. Düzenli kontroller ve bakım, kapı veya yerleştirme sisteminizin günün her saatinde kullanıma hazır olmasını sağlar ve hoş olmayan sürprizler hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Yenileme ve yükseltmeler, giriş sisteminizin ömrünü en üst düzeye çıkarmak ve performanslarını artırmak için cazip yollardır.