Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri İle Araçların Kontrolü Sizde
Bariyer Sistemleri Nelerdir?

            Bariyer sistemleri, araçların bir yere girerken ve ya çıkarken kontrollü giriş çıkışını sağlamaya yönelik üretilmiş sistemlerdir. Bu sitemler sayesinde otoparklara giriş çıkışlar, trafiğe belli zamanlar açılan belli zamanlar kapatılan alanlar ile bunların kontrolünde bft bariyer sistemleri kullanılmaktadır. Sizlerde bu bariyer sistemleri ile oturduğunuz yerden düzenlemeyi uzaktan kumandası aracılığı ile yapabilirsiniz. Bu bariyer sitemleri son zamanlarda yaşanan terör saldırılarında da etkili birer caydırıcı olabilmektedir.

            Özellikle kalabalık yerlere ve ya askeri polis noktalarına yönelik araç girişini bu bariyer sitemleri sayesinde kontrol edebilmek mümkün olmaktadır. Özellikle bariyer sistemleri sayesinde otopark çıkışlarında ücret ödemesi yapmadan geçişlerinde önüne geçmek mümkün olmaktadır. Ayrıca istenmeyen yerlere araç park edilmesinin de önüne geçilmiş olur. Bu bariyer sistemlerini farklı amaçlar için üretilmiş farklı kullanım alanlarına yönelik sistemleri mevcuttur. Bu sitemleri inceleyecek olursak karşımıza çıkan tablo şu şekilde olacaktır.

Nice Bariyer Sistemi Çeşitleri Neledir?

            Bariyer sistemleri çeşitlerini sayacak olursak iki çeşit bariyer sistemi ile karşılaşırız. Bu bariyer sistemleri kullanım amaçlarına yönelik olarak farklı şekillerde kullanılabilir. Ancak birbirlerinin amaçları yerlerine kullanılması mümkün olmamaktadır. Burada bu konuda karşımıza çıkan ilk bariyer sistemi kollu bariyer sistemidir. Diğeri ise mantar bariyer sitemleri olarak sınıflandırabiliz. Şimdi gelin bu sistemleri özellikleri ile inceleyelim.

Nice Kollu Bariyer Sistemleri

            Bu sistemler genel olarak site girişleri, otopark girişleri vb alanların girişlerinde kullanılan bir bariyer sistemdir. Bu bariyer sisteminde otomatik olarak kalkıp inen bir kol ile geçişlerin kontrolü amaçlanmaktadır. Farklı güç türleri ve kol uzunlukları ile dikkat çeken bu bariyer türleri günümüzde giderek yaygınlaşan bir kullanım ağına sahip olmaya başlamıştır. Özellikle güvenlikli sitelerin oluşmaya başlaması ile site girişlerinin olmazsa olmazı bu bariyer türleri olmuştur. 

Mantar Bariyer Sistemleri

            Bu Mantar bariyer sistemleri genel olarak belli saat aralıkları ile kapalı olan yollar için tercih edilen sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde yaya trafiğinin yaygın olduğu saatlerde bu bariyer sistemleri yolun giriş ve çıkışlarına yapılarak o saatler içerisinde trafik kontrol altına alınmış olur.